fbpx
yukarı kaydır

Logo

Logo, bir fikri, amacı, kurumu temsil eden ve kesin kurallarla belirginlik gösteren görsel bir simgedir. Daha detaylı olacak olursak eğer; ilk bakıldığında akıllarda yer eden ve ürün, hizmet, kurum ya da kişinin ismi söz konusu olduğunda akla ilk gelen logodur, amblem veya simge olarak da bilinir.

Peki, neden logo tasarlanmalıdır? Yüzyıllar öncesine dayanan ticaret sayesinde insanlar rekabeti keşfetmişlerdir. Rekabet ortamı sayesinde ise hizmeti veya ürünü ortaya çıkarmak adına farklılaşma stratejilerine başvurmuşlardır. Bunlardan en etkili olanı logodur. Sizi diğerlerinden ayıran ve sizin fikrinizi, amacınızı, en genel kavram olarak sizi yansıtan, ait olduğu ürüne, hizmete, kişi veya kuruma, fikre kimlik veren görsel bir imajdır. Dünya başarı oranlarına bakıldığında kendi alanlarında belirgin bir fark oluşturan markaların logoları evrensel bir nitelik taşımaktadır. Başarı oranını belirgin bir düzeyde artırarak hedeflerini geniş bir kitleye yansıtan marka, attığı her adımın temelini iyi oluşturmak zorundadır. Amacını, fikrini, hikâyesini, kimliğini içerisinde barındıran bir logo taşımalı ve kendinden söz ettirecek, ilk görüldüğünde arkasındaki isim, kurum, ürün, marka gibi oluşumu merak ettirecek ve ilk tercih edilecek adres olarak gösterilecek bir simge halini almalıdır.

Nasıl bir logoya sahip olunmalıdır? Bunun en bilinir cevabı; farklı olmalıdır. Çok mu basit oldu? O zaman biraz ‘Nasıl farklı olabiliriz?’ konusu üzerinde duralım. Mesela hikâyeniz farklıdır, fikirleriniz, hedefleriniz, amacınız, aşamalarınız farklıdır. Bunların her birini ayrı ayrı kendi içerisinde de farklılaştırabilirsiniz. Bunları tek tek anlatmak yerine sizin adınıza bu farkları anlatan, sizi dış dünyaya tanıtan bir logoya sahip olabilirsiniz. Belirgin özelliklere sahip, her detayında ayrı bir tanım taşıyan, temsil ettiği fikrin geleceğini şifreleyen, temellerinde bulunan sebeplerin izlerine yer veren, her anlamda sizi anlatan bir logoya sahip olmak demek, sayfalarca yazılan yazılara veya saatlerce anlatılan kelimelere gerek duymadan hatta siz orada değilken bile sizi en iyi şekilde tanıtan bir imaj demektir.

Peki, neden KOALA MEDYA? Profesyonellik, iddia edildiği kadar basit bir tanım değildir. Profesyonel bir işin ilk adımı anlamaktan geçer. Anlamak için dinliyoruz, dinlerken sizi tam anlamıyla tanımaya çalışıyoruz. Sizi başkasına anlatan detayları sizin bize anlattıklarınız sayesinde oluşturuyor ve Dünya’ya anlatmak için size tanıtıyoruz.

Anlamak için anlatmak gerekir, gelin tanışalım.

Logo, logo tasarım, tasarım, sembol, simge, yeni logo oluşturma, logo yapım, kurumsal kimlik, tanınırlık, tanınır marka, kurumsal çizgi, markalaşma, kurumsal marka, kurumsal çalışma, grafik tasarım, tasarım, post tasarım, görsel, görsel tasarım, grafiker, katalog, video, video grafik, video grafik tasarım, video editleme, video birleştirme, video reklam, sosyal medya, sosyal medya yönetim, facebook, instagram, youtube, sayfa yönetimi, sosyal medya reklam, sosyal medya çalışma, web site, web yazılım, web tasarım, ucuz web site, web, Google ads, Google adsword, Google reklam, reklam vermek, web site reklam, en iyi web site, seo, özgün içerik

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.