fbpx
yukarı kaydır

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, kelime anlamı olarak halkın içerisinde bulunduğu haberleşme ve iletişim alanı olarak kullanılan ve internet ortamının sağladığı olanakların her faktöründen yararlanarak veri aktarımının yapıldığı platformdur. Günlük hayatımızda hemen hemen herkesin dâhil olduğu ve oldukça da aktif halde çok fazla vaktin burada geçirildiği bir dünyadır.

Neden sosyal medya yönetimi? Bu durumun farklı nedenleri vardır. Öncelikli neden, yaptığı işin bilincinde bir tasarımcı olması ve hedef kitleyi etkileyebilen, genel kitlenin ilgisini çekebilen ve bu ortamı yakından tanıyan bir yöneticinin sağladı verimli getiridir. Herkesin kullandığı ve bu hesaplardan herkes tarafından yapılacak olan görsel veya metin içerikli paylaşımlardan bahsetmiyoruz. Özel tasarımlar, özgün içerikler, getiri sağlayan paylaşımlar, verimli bir kitleden söz ediyoruz ve bilinçli bir çalışmayla sağlanan ilginin etkisiyle hareket ediyoruz. Ürün tanıtımlarının, hizmet alanlarının, kişi tanıtımlarının, marka bilgilerinin, ticaret ortamının bolca kullanıldığı ve bu ortamın artık reklam dünyasında vazgeçilmez bir etken oluşturduğu, herkes tarafından ilk tercih halini aldığı bir dünya burası. Burada herkese yer var ama bayrağı bilinçli ve başarılı olanlar taşıyacak.

YOUTUBE, günümüz dünyasında radyo ve televizyon olayını bitiren bir uygulamadır. Yaş sınırlaması olmayan, her kitlenin kullanabileceği, her alanda veriye sahip bir oluşum olması nedeniyle evrensel bir kitleye sahiptir. Sosyal medya yönetimi hizmetiyle en çok bu alanda faaliyet verilmektedir. Reklamların, tanıtımların, paylaşımların en çok bu alanda getiri gösterdiği saptanmıştır.

FACEBOOK, en çok kişi hesabının ve dünya ülkeleri arasında en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir. Bu alanda yapılan çalışmalar dolayısıyla oldukça fazla kitleye hitap etmektedir. Reklam sektörünün önemli bir kolu olmakla beraber bu uygulamadaki hedef kilenin fazlalık oranı daha belirgin haldedir.

İNSTAGRAM, yapısı bakımından güncel bir alanı temsil etmekle beraber oldukça fazla bir genç kitlenin zamanını geçirdiği ve rahat hareket edebildiği platformdur. Reklam alanında kendi algoritmasıyla diğerlerinden daha etkin bir stile sahiptir ve ticaret, hizmet veya tanıtım konularında çokça verimli ve başarı elde edilen uygulamadır.

TWİTTER, isminden sürekli söz ettiren ve kişilerin, kurumların, markaların kimliğinin en belirgin halde belirtildiği uygulamadır. Evrensel bir kitlesi olmakla beraber bu alanda kullanılan hesaplar da gerçek bir birey kavramına uygundur. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar sayesinde hedef kitlenin tamamen üzerine, genel bir kitleye hitap edilebilmektedir. Sosyal medya yönetiminin oldukça etkili bir koludur. Verimli bir getiriye ve başarılı bir markalaşmaya giden yolda kullanılan en yaygın araçtır.

Neden KOALA MEDYA? Sosyal medya alanında yapılacak olan çalışmaların belli bir kuralı vardır. Her hizmet kendi kurallarıyla hareket eder ve tarz kişiden kişiye değişim gösteren bir kavramdır. Tasarım farkının önemini ısrarla vurgulamak gerekir ki genel bir kitleye ulaşacak olan veri tam anlamıyla kusursuz olmalıdır. Gerekli malzemelerin doğru kullanılması, tasarımların detaylı çalışılması, hedef kitlenin ilgisine uygun, uygulamanın seçici algoritması arasından tercih listelerinin başında yer alması gibi birçok etkeni titizlikle göz önünde bulundurmak gerekir. Fikirlerinizi harekete geçirme zamanı. Fikirlerin açamadığı kapı yok; KOALA MEDYA’nın da.

Logo, logo tasarım, tasarım, sembol, simge, yeni logo oluşturma, logo yapım, kurumsal kimlik, tanınırlık, tanınır marka, kurumsal çizgi, markalaşma, kurumsal marka, kurumsal çalışma, grafik tasarım, tasarım, post tasarım, görsel, görsel tasarım, grafiker, katalog, video, video grafik, video grafik tasarım, video editleme, video birleştirme, video reklam, sosyal medya, sosyal medya yönetim, facebook, instagram, youtube, sayfa yönetimi, sosyal medya reklam, sosyal medya çalışma, web site, web yazılım, web tasarım, ucuz web site, web, Google ads, Google adsword, Google reklam, reklam vermek, web site reklam, en iyi web site, seo, özgün içerik

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.